Състезание по БДП "Да запазим децата на пътя"

На 17.04.2018 г. от 15,30 часа,  в сградата на НЧ "Войвода Генчо Къргов – 1920г" в  гр. Гурково се проведе Общински кръг на състезание по Безопасност на движението"Да запазим децата на пътя".

Жури бяха : представител на Участък "Полиция" гр. Гурково, представител от община Гурково, учители от СУ"Хр.Смирненски" гр. Гурково и ОУ"Св.Св. Кирил и Методий" с. Паничерево.

Участваха 2 отбора по 4 състезатели от 5, 6 и 7 класове на двете училища в общината.

Участниците решаваха тест, участваха във викторина и се справиха с въпроси от техническата изправност на велосипед.

След приключване на състезанието класирането е следното::

Първо място : Отборна СУ "Христо  Смирненски" гр. Гурково – 125  точки

Второ място : Отбор ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" с. Паничерево – 80  точки.

Участниците в състезанието получиха грамоти и предметни награди , осигурени от кмета на община Гурково г-н Иван Иванов.

Класиралият се на първо място отбор ще представи общината на областното състезание по БДП в гр. Стара Загора.

МИ