Работна среща във връзка с провеждането на „Балканът пее и разказва” 2018 г.

На 14 март в град Елена, в сградата на общинска администрация, се проведе среща, на която се решиха организационни въпроси за поредното издание на „Балканът пее и разказва”. Домакин на тазгодишния фестивал ще бъде именно Елена, където през далечната 1974 г. празникът се провежда за първи път. През изминалата 2017 г. тази чест беше на град Гурково.

Наши представители бяха кметът на община Гурково Иван Иванов и секретарят на НЧ „Генчо Къргов-1920 г.” Гергана Цонева, които заедно с делегатите на останалите градове участници Дряново, Котел, Трявна, Елена и Твърдица, избраха 9 юни 2018 г. за дата на провеждане на традиционното събитие. Подробна програма на „Балканът пее и разказва” предстои да бъде изготвена.