Поздрав на кмета на Община Гурково по повод Деня на народните будители

ПОЗДРАВИТЕЛЕН АДРЕС

Уважаеми учители,

Дейци на просветата и културата,

Уважаеми съграждани,

Съвременни будители,

Приемете моите поздравления по случай 1 ноември -  Денят на народните будители - един национален празник, обърнат към най-здравите и дълбоки корени на българската духовност.

Думата „Будител” съдържа в себе си действеност и национално самочувствие, високи цели и принципи, които да следваш с търпение и вяра!

1 ноември е уникален български празник и няма аналог в съвременна Европа. Чрез почитането на нашите първоучители и духовни водачи се утвърждава сред младите хора и стремежа към знанието и просперитета, както и постигането на националните идеали.

Убеден съм, че всички Вие, будителите на новото време, успешно продължавате подетото дело, съхранило вечния български дух и стремеж към овладяване на знанието. Аз вярвам, че Вие сте и ще бъдете достойни и горди наследници на завещаната ни българска духовност и традиции!

Честит празник !

ИВАН ИВАНОВ