Община Гурково подкрепя инициативата Часът на Земята 2019 г.

Община Гурково ще се присъедини към глобалната инициатива Часът на Земята, която ще се проведе на 30 март 2019 г., събота, от 20:30 до 21:30 ч.

Часът на Земята е световна инициатива, която привлича вниманието на хората към проблемите на околната среда и им дава възможност да заемат активна позиция за решаването им.

Природозащитната кампания започва през март 2007 г. в Австралия. Тогава, в рамките на един час, хората изразяват своята воля за справяне с климатичните промени, като загасят осветлението в домовете си. В рамките на шестдесет минути притъмняват и фасадите на знакови сгради и културни паметници.

В България кампанията се провежда от 2009 г., като всяка изминала година нейните привърженици стават все повече и повече.

Община Гурково призовава всички жители на общината да загасят осветлението в домовете си в подкрепа на инициативата.