Честване на 9 май – Деня на Европа в гр. Гурково

На 9 май в градския парк на  Гурково бе организирано тържествено шествие  от ученици, учители, служители и граждани по случай Деня на Европа и  72 – та годишнина от победата над хитлерофашизма .

Венци пред паметника на загиналите жители на общината в Първата и Втората световни войни поднесоха Кметът на община Гурково г-н Иван Иванов и г-н Лальо Лалев – Директор  на СУ ”Христо Смирненски” гр. Гурково.

В церемонията по поднасянето на венците взеха участие и  управляващите училището ученици за един ден – директор  Николай  и зам. директори  Мелани и  Христо.

След поднасянето на венците и отдаване почит на загиналите,  учениците от СУ – Гурково рисуваха върху асфалт рисунки на тема ”Какво е за мен Деня на Европа”.

Наградени бяха всички ученици – художници, заради интересните и красиви рисунки. Наградите бяха  осигурени от АРИР – Стара Загора, а младото ръководство на училището  връчи наградите на талантливите  си съученици.