Безплатни профилактични прегледи за рак на гърдата и рак на простата

ОБЯВА

Център за защита правата в здравеопазването - гр. София и Община Гурково организират безплатни профилактични прегледи за рак на гърдата на жените  и рак на простата при мъжете.

Прегледът е клиничен и ехографски, като се извършва от специалист – мамолог на всички желаещи жени от рисковата група, след 50 години. На всички съмнителни случаи, след преценка на специалиста, се извършва мамографско изследване с портативен мамограф, непосредствено след прегледа.

Скринингът за рак простатата ще се осъществи чрез кръвен тест.

Прегледите са безплатни за жените и за мъжете.

Профилактичните прегледи ще се проведат на 1 юни /събота/ и на 2 юни /неделя/ 2019 г.  в Поликлиника – Гурково, на първия етаж .

Екипът от специалисти ще преглежда от 8:00 часа до 18:00 часа и в двата дни.

Каним всички желаещи мъже и жени в рисковата възраст над 50 години,  да си направят изследване за посочените заболявания!

За по-организирано извършване на прегледите, Ви молим, да се запишете в сградата на община Гурково, при дежурния, в подготвените списъци, а за населените места с. Конаре и с. Паничерево в кметствата.

ОТ ОБЩИНА ГУРКОВО